brezový sirup xylitol

13 apríla, 2016  z kategórie Zdravé potraviny

 

Brezový cukor (xylitol) je prírodný typ cukru, ktorý vyzerá takmer ako rafinovaný biely cukor. Už z názvu je známe o aký druh cukru ide. Cukor sa nachádza v kôre a dužine brezy. Po spracovaní vyzerá úplne ako bežný cukor, pretože je bielej farby a rovnakej kryštalizácie. Konzumácia brezového cukru, alebo aj Xylitolu (chemický názov) priaznivo vplýva na naše zuby, alkalizáciu organizmu (neutralizácia kyslosti v organizme), nezvyšuje potrebu inzulínu, zlepšuje trávenie a podporuje vylučovanie.

Brezový cukor (Xylitol) je bezpečným sladidlom pre dospelých, deti, diabetikov, tehotné ženy a ľudí, ktorí sa snažia o udržanie hmotnosti.

Výhody a vlastnosti brezového cukru

  • Nevytvára sa po ňom pocit hladu
  • Nevzniká opätovná chuť na cukor
  • Podporuje trávenie a zabraňuje zápche
  • Pomáha k udržaniu nízkej hladiny cukru v krvi a jej dlhodobej stabilizácii
  • Obsahuje veľmi málo kalórií
  • Nevytvára sa zubný kaz a zubný kameň
  • Nepodporuje tvorbu baktérií v organizme
  • Má pozitívny dopad na elimináciu kvasinkových infekcií v organizme, vrátane kandidózy
  • Zvyšuje alkalizáciu a detoxikáciu v ľudskom organizme
  • Podporuje vstrebávanie vápnika a skupinu vitamínov B

Konzumácia brezového cukru u diabetikov

Početné klinické testy potvrdzujú, že organizmus spracováva brezový cukor nezvyčajne pomaly a nie úplne. Brezový cukor nespôsobuje prudké zmeny v hladine krvného cukru – ani ju nezvyšuje, ani neznižuje, skôr stabilizuje a udržiava v norme. Diabetici použitím brezového cukru môžu konzumovať sladké jedlá bez zmeny hladiny krvného cukru. Na strávenie brezového cukru organizmus nepotrebuje inzulín.

Tehotenstvo a brezový cukor

Tak ako aj iné ochorenia sú dedičné, tak aj zubné infekcie. Štúdia uverejnená v USA ukázala, že infekcie spôsobujúce zubný kaz pochádzajú od matky. Bakteriálny kmeň, ktorý spôsobuje zubný kaz, môže byť zistený v ústnej dutine dieťaťa od tretieho mesiaca pred prvým zubom. Týmto skúmaním sa potvrdilo, že brezový cukor pri pravidelnom užívaní (po jedle a umytí zubov) inhibuje šírenie baktérií vyvolávajúcich infekcie. Medzi ženami, ktoré pravidelne konzumujú brezový cukor počas tehotenstva, je menší počet nositeliek týchto baktérií. Podľa niektorých štúdií, brezový cukor podávaný dieťaťu v tekutej forme vo veku od 6 mesiacov do 15 mesiacov, môže zabrániť zubnému kazu v rannom detstve. Denná dávka by nemala prekročiť množstvo 6g rozdelených do troch dávok.

Alkalizácia a detoxikácia

Obnova a udržanie acidobázickej rovnováhy v organizme je veľmi dôležitým prvkom zdravého životného štýlu. Brezový cukor má priaznivý vplyv na celý tráviaci cyklus a to alkalizáciou organizmu.

Ak užívate brezový cukor každý deň, pravdepodobnosť vzniku zápalu stredného ucha sa zníži o 40%. V prípade menej závažných ochorení, môže brezový cukor nahradiť dokonca antibiotiká. Brezový cukor taktiež zvyšuje produkciu kolagénu v našom organizme. Naša pokožka je pružnejšia a vyzerá mladšie.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>