10 novembra, 2018  z kategórie Iné recepty

Aj vy milujete francúzske zemiaky, ale nespadajú do vášho jedálnička? Prichádzame s možnosťou ako tieto dva varianty spojiť a vytvoriť tak chuť na nerozoznanie. Už žiadne nafúknuté brušká, vyskúšajte použiť namiesto zemiakov tekvicu Hokkaido.

Suroviny

Porcie: 2

  • 1 stredné Hokkaido (850 g)
  • 100 g klobása
  • 2 vajcia
  • Kokosový olej
  • Soľ

Postup prípravy

1

Tekvicu Hokkaido ošúpeme, rozkrojíme, vyčistíme od jadierok a nakrájame na plátky. Medzitým si vajíčka uvaríme na tvrdo (keď začnú vrieť, je potrebné si odstopovať 10 minút a vypnúť). Klobásku nakrájame na kolieska.

2

Plech na pečenie (prípadne jánske sklo) vymastíme kokosovým olejom. Poukladáme nakrájané Hokkaido, klobásku, uvarené a nakrájané vajíčko a takto pokračujeme ďalej, až kým nepoužijeme všetky suroviny. Pečieme pri teplote 180 stupňov.


Zaujímavosti: HOKKAIDO

‘Hokkaido’ je nielen chutná, ale aj zdravá. Podľa orientálnej medicíny je liečivá hlavne pre oblasť sleziny, slinivky brušnej a žalúdka. Je bohatá na karotén, z ktorého si telo vytvára vitamín A. O vysokom obsahu karoténu svedčí žiarivá farba celého plodu. Dužina obsahuje veľmi veľa draslíka a málo sodíka, čo má priaznivý účinok pri liečení kardiovaskulárnych ochorení.

Konzumácia tejto tekvice kladne ovplyvňuje stav pokožky, zraku, prostaty a pľúc. Má mimoriadne vysoký obsah zinku, hlavne v semenách, preto okrem dužiny konzumujeme aj semená. Pre diabetikov je významný inulín, ktorý má sladkú chuť a v tele pôsobí aj ako vláknina. Tým zmenšuje ohrozenie tela rakovinou hrubého čreva.


Nutričné hodnoty

Energia

476 kcal

Tuky

16 g

Sacharidy

85 g

Bielkoviny

29 g

Zhrnutie
recipe image
Názov receptu
Hokkaido po francúzsky
Autor
Publikované
Čas prípravy
Čas varenia
Celkový čas
Priemerné hodnotenie
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>